קורס אינטואיציה

"אני מרגישה את זה בבטן"..."האיש הזה לא נראה לי"..."איך שנכנסתי לחדר הרגשתי תחושה לא טובה. לא ברור לי למה...". "אני מרגיש כאילו הכרתי את האדם הזה כל חיי. בסך הכל שוחחתי איתו 5 דקות". "הבחורה הזאת לא בשבילך. אין פה חיבור, ואין לי הסבר לזה...". "אני מרגיש שהפעם זה יצליח!"

 • כמה פעמים חוויתם את ההרגשה של ידיעה או שמעתם על כך ממישהו אחר?
 • כמה פעמים לא הלכתם אחרי התחושה שלכם ו... התאכזבתם?
 • כמה פעמים הרגשתם שהחבר/ה של הבן או הבת לא טובים עבורם ורק מאוחר יותר   גילתם ש...

לכולנו תחושות, סימנים מוקדמים וחושים שאילו רק היינו מחדדים אותם...

גם אני כגרפולוג שבקיא בתורת הגרפולוגיה לפענוח ול"פיצוח" נפש האדם, נעזר מאוד באינטואיציה. היא קיימת BUILT IN  אצל כל אחד מאתנו, אלא שהיא קצת "רדומה" ויש לאמן אותה כדי לחזקה ולבטוח בה. אני עושה זאת. ומה איתכם?

אז...קצת על אינטואיציה - מהי אינטואיציה?

אינטואיציה כידיעה ודאית פתאומית נראית כמעשה קסמים, יש מאין. אולם–מה היא באמת? אינטואיציה היא הדרך של המוח להגיע לידע. אפשר להגיע לידע על-ידי חשיבה ואפשר להניח למוחנו לעשות זאת בעצמו. מוחנו יכול להגיש לנו רעיונות להמצאות, רעיונות ליצירתיות ויצירה, תשובות לבעיות או דילמות, תמונת-מצב מדויקת של המציאות, זיהוי מדויק של הזולת, ועוד. המשמעות של "לדעת אינטואיטיבית" היא לדעת בלי לחשוב, או לקבל מידע בלי חשיבה. אינטואיציה היא דרך לדעת ללא התהליך הרגיל של חשיבה הגיונית. מידע אינטואיטיבי או מסר או תובנה – מתייצבים בתודעתנו ומציגים בפנינו מסקנות שהמוח הגיע אליהן ב"כוחות עצמו".

מאין באה אינטואיציה?

מהמוח עצמו! המוח האנושי, שהיה קיים הרבה לפניהתפתחות התודעה הגבוהה, ההגיונית, הוא מקור האינטואיציה.

למה כדאי לפתח את האינטואיציה?

אינטואיציה מסייעת לנו לזהות את המציאות במדויק, "לקרוא" אנשים, ולקלוט אירועים על דקויותיהם. אינטואיציה גם מסייעת לנו לאתר דרכים מתאימות לתגובה במצבים משתנים. והמציאות באמת תמיד משתנה. כל פעם שנתקלים בפקיד או בחניך או לקוח – ניצבים בפני מצב חדש וכאשר מדובר בקשר עם בני-אדם, זה לא נשמע הגיוני או יעיל לאמץ תגובה אחת, אחידה, ולקוות שתתאים לכל אדם באשר הוא ולכל מצב שאתה נתקל בו.

אינטואיציה בחיי היום-יום חשובה מאוד בכל תחום שיש בו קשר ישיר עם אנשים אחרים – הוראה, הדרכה, מכירות, תקשורת, בידור,טיפול, סיעוד, וכיוצא באלה לצורך הפקה ספונטנית של תגובה מתאימה.

אי-הבנה של התופעה הטבעית הנקראת "אינטואיציה" מוליכה אנשים רבים להסתמך רק או בעיקר על השכל, על החשיבה ההגיונית, על "שיקול הדעת". לפעמים התעלמות מפעולתה הטבעית של האינטואיציה מוליכה לשכלתנות-יתר או לנוקשות חשיבתית, בניגוד לפתיחות ולגמישות המחשבה. נטייה זאת פוגעת בהנאה מהיכולת הטבעית המולדת לאינטואיציה; יכולת נפלאה ושונה מאוד מחשיבה הגיונית.

אך גם מי שרגיל להשתמש באינטואיציה שלו באופן שוטף מרוויח הרבה מהבנת מהותה ואופן פעולתה. הבנת האינטואיציה ואופן פעולתה מאפשרת לנו יישומים רבים ומגוונים כמו:

 • זיהוי מדוייק של הסיטואציה הנוכחית
 • צמצום כמות הטעויות
 • הגדלת היצירתיות
 • ייזום רעיונות מקוריים
 • "קריאת" הזולת
 • השפעה על הזולת
 • שיפור ההתנהלות
 • הצלחה בקשרים עם בני-אדם
 • זיהוי הזדמנויות עסקיות

ועוד ועוד...

לסילבוס הקורס - לחצו כאן.

כאשר מתרגלים להפעיל אינטואיציה בחיי היום-יום מגלים כי היא כלי יעיל, אמין ושימושי. אז הירשמו ובואו לפתח את האינטואיציה שלכם יחד איתי.

נפגש בכיתה.

                                  מצפה לראותכם,

                                     אילון בן יוסף

להרשמה לקורס ולהבטחת מקום

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם
to top button